Smartwatch z GPS

Smartwatch z GPS

Zegarki smartwatch mają bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o monitorowanie aktywności fizycznej człowieka. Oferują one sprawdzenie takich opcje jak mierzenie pulsu, sprawdzanie, czy zachowujemy równowagę między snem i aktywnością, sprawdzanie naszej trasy podczas ruchu. Niektóre modele posiadają na tyle zaawansowane opcje, że można je wykorzystywać w roli prywatnego trenera osobistego.

Smartwatch z GPS – jakie zastosowania?

Zegarki smartwatch cieszą się tak dużym powodzeniem głównie dzięki temu, że umożliwiają wygodne śledzenie trasy, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Inne zastosowania dobrych zegarków smartwatch, to śledzenie trasy podczas jazdy na rowerze lub jazdy samochodem. Wykorzystuje się je także do takich funkcji jak sprawdzanie wiadomości i powiadomień bez konieczności wyciągania smartfona.

Tani smartwatch z GPS

Najtańsze zegarki smartwatch to kwintesencja sportowego stylu. Zwykle mają one niewielki kolorowy ekran, ale spotyka się w nich także ekrany czarno-białe, które umożliwiają dłuższą pracę na baterii. To szczególnie korzystne z uwagi na to, że zegarki smartwatch mają niewielkie baterie, a funkcja GPS pobiera dość dużo prądu.

Część modeli tanich smartwatchy nie posiada zaawansowanych opcji związanych z obsługą wiadomości czy odbierania połączeń, ale za to wyróżnia się mniejszymi wymiarami i długim czasem działania na baterii. Za ich pomocą można szybko połączyć się z satelitami GPS i zacząć śledzić naszą trasę. Niektóre modele wyposażono w możliwość śledzenia wysokości pokonywanych wzniesień.

Przydatną opcją, która jest dostępna w nieco lepszych modelach smartwatchy z GPS jest szybsze znajdowanie nadajników. Pomaga to w rozpoczęciu biegania, zaraz po wyjściu z domu.

Profesjonalny smartwatch dla biegacza

Dobry smartwatch dla biegających, powinien oferować możliwość przełączania się między różnymi funkcjami treningu, takimi jak bieganie wytrzymałościowe czy interwały.

W tanich modelach zegarków funkcja pomiaru tętna (kluczowa dla skutecznego treningu) stanowi raczej dodatek, natomiast w droższych zegarkach smartwatch działa ona bez problemu i umożliwia bieganie bez pulsometru.

Przydatnym dodatkiem który znajdziemy w wielu smartwatchach, jest informowanie użytkownika za pomocą wibracji. Mogą one pokazywać na przykład to, że biegniemy zbyt szybko lub zbyt wolno i wskazywać na konieczność zmiany tempa.

Opcje motywacyjne dobrych smartwatchy, pozwalają na publikowanie przebytych tras w sieci i porównywanie swoich wyników z innymi osobami.

Najnowocześniejsze smartwatche produkowane przez takie firmy jak Apple, Samsung czy Sony oferują najwięcej możliwości. Dzięki nim, możesz na przykład zainstalować ulubiony program do śledzenia aktywności fizycznej, słuchać muzyki podczas biegania lub korzystać z porad wirtualnego trenera, który zmotywuje Cię do pokonania kolejnych kilometrów. W zegarku można także monitorować wagę ciała i sprawdzać, czy ćwiczenia do upadłego, pozwoliły nam schudnąć.

Dobre smartwatche tego typu, mają wadę w postaci niewielkiego ekranu, który mimo wszystko, pobiera bardzo dużo energii. Z tego powodu, przed maratonem, dobrze jest podłączyć smartwatch z GPS do ładowarki, zanim zaczniemy maraton.

Smartwatch czy smartband?

Zegarki smartwatch są wyposażone w większą ilość funkcji niż opaski smartband, dlatego wybierane są przez osoby, które chcą używać zegarka także poza bieżnią. Opaski smartband są ciekawym rozwiązaniem dla osoby mniej zainteresowanej posiadaniem gadgetu, a bardziej – bieganiem. Opaska smartband jest znacznie tańsza od zegarka, ponieważ nie posiada dużego wyświetlacza. Na ekranie opaski nie da się przeglądać naszych wyników – jest to możliwe dopiero wtedy, gdy zgramy wszystkie dane do komputera. Nie oferuje ona możliwości odbierania wiadomości, jednak znakomicie sprawdza się, jako stale działające urządzenie do mierzenia ilości kroków, lub odległości, które pokonaliśmy w trakcie biegu.

Obecnie trendem wśród zegarków smart produkowanych przez największe firmy, jest raczej rozdzielanie poszczególnych funkcji. Zegarki dla biegaczy oferują nieco inne możliwości od droższych modeli z ekranami.

1 Comment

  • Pola

    27 czerwca 2017 at 13:00 Odpowiedz

    Od kiedy biegam potrzebuje wsparcia – muszę wiedzieć gdzie biegam, jaką trasę zrobiłam i z jaką prędkością.. Dostałam na urodziny takiego smartwatcha z GPS i to teraz mój ulubiony sprzęt z którego korzystam.

Post a Comment