Smartwatch do 500 zł

Smartwatch do 500 zł

Obecnie gadżety ubieralne szturmują wszystkie rynki na świecie. Jest to jeden z najgorętszych tematów technologicznych. Firmy jedna za drugą wypuszczają swoje urządzenia, zgłaszają patenty i usprawniają smartwatche. Szykuje się nam kolejny wielki boom, zupełnie jak parę lat temu ze smartfonami. Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek jest urządzeniem, które wyglądem emituje zwykły, analogowy zegarek, do którego na przestrzeni wieków zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czym się różni od zwykłego czasomierza? Funkcjonalnością. Smartwatche, żeby prawidłowo funkcjonować, muszą zostać sparowane ze smartfonem. Po tej czynności wyświetlają nam godzinę, wszelkie powiadomienia i notyfikacje z telefonu, możemy dzięki nim sterować muzyką, migawką aparatu, odbierać oraz wykonywać połączenia, a także wysyłać SMSy. Poza tym dobre smartwatche wyposażone są w szereg sensorów i modułów – żyroskopy, pulsometry, czujniki natężenia światła. Pozwalają nam na monitorowanie dziennej aktywności, mierzą oraz badają nasz sen, wybudzą nas w najkorzystniejszym momencie, zliczą spalone kalorie, wykonane kroki, przebiegnięty dystans, słowem- zmierzą nasze życie.

W związku ze stosunkowo młodym wiekiem rynku urządzeń ubieralnych (wearables), ceny najlepszych smartwatchy, szczególnie tych najnowszych i markowych mogą przyprawić o ból głowy. Nie jest to jednak regułą, ponieważ wiele znanych firm wypuszcza swoje budżetowe urządzenia, a poza tym smartwatche produkują również mniej znane firmy, takie jak, chociażby popularne w Polsce: Manta, Kruger&Matz, czy Goclever. Oczywiście tańsze smartwatche różnią się jakością wykonania, designem, czy funkcjonalnością, ale jeżeli nie potrzebujemy sprzętu z wyżyn najnowocześniejszej inżynierii i technologii, spokojnie możemy wybrać sobie coś tańszego.

Czego należy oczekiwać od tańszego smartwatcha?

Przede wszystkim należy oczekiwać gorszych materiałów użytych do produkcji urządzenia. Często możemy natknąć się na plastik, gumę, czy sylikon. Poza tym budżetowy smartwatch po pewnym czasie użytkowania może łapać „zawieszki” systemu i nie pracować tak płynnie, jak świeżo po zakupie. Bolączką tańszych smartwatchy jest również zrywanie połączenia ze smartfonem, gubienie zasięgu i inne anomalie w pracy urządzenia. Poza tymi minusami tanie urządzenia są naprawdę godne uwagi. Jeśli nie chcesz przepłacać, a jednocześnie marzy Ci się inteligentny zegarek- ta lista jest dla Ciebie.

Jaki smartwatch do 300 złotych?

W przypadku dobrych smartwatchy do 300 złotych najpopularniejszymi są te produkowane przez firmy: Goclever, Kruger&Matz, Manta i Tracer. Poza tymi producentami, w przedziale cenowym do 300 złotych możemy znaleźć starsze sprzęty od Sony, Doogee, a nawet Samsunga.

Ranking Smartwatch'y do 300 zł

Pozycja Smartwatch do 300 zł Producent Cena
1Garett GT13 CzarnyGarettAktualna Cena
2Withings Activite Pop czarnyWithingsAktualna Cena
3OVERMAX Touch 2.5 CzarnyOVERMAXAktualna Cena
4MyKronoz ZeClock CzarnyMyKronozAktualna Cena
5TomTom Spark 3 Czarny STomTomAktualna Cena

Co zaoferują nam smartwatche w cenie do 300 złotych? Podstawowe funkcje, takie jak liczenie kalorii i kroków. Z poziomu smartwatcha będziemy mogli sterować odtwarzaczem muzyki w telefonie, zegarek pokaże nam również niektóre powiadomienia na swoim „cyferblacie”. O dziwo baterie w tańszych smartwatach wytrzymują tyle samo lub nawet dłużej niż w przypadku droższych sprzętów. Większość inteligentnych zegarków z tej półki cenowej stoi na dosyć rozwojowym systemie Android Wear od firmy Google.

Jaki smartwatch do 500 złotych?

Najlepsze smartwatche w tym przedziale cenowym zaoferują nam naprawdę dużo. Poza standardowym krokomierzem, pulsometrem i innymi ciekawymi aplikacjami, które będziemy mogli ściągnąć ze sklepu Google, ich wykonanie będzie stało na wysokim poziomie. Częściej spotkamy tu metal i mniejsze oszczędności na spasowaniu i jakości materiałów. W tym przedziale cenowym również króluje system Android Wear, chociaż znajdziemy również Samsunga z jego autorskim systemem Tizen. Firmy, na które warto zwrócić uwagę w tej cenie to wspomniany Samsung z serią Galaxy Gear i Cookoo, którego smartwatche posiadają klasyczne tarcze z wyświetlaniem powiadomień. Poza tym szwajcarska, popularna firma MyKronoz, która odznacza się ciekawym designem, solidnym wykonaniem i dużą funkcjonalnością.

Ranking Smartwatch'y do 500 zł

Pozycja Smartwatch do 500 zł Producent Cena
1MyKronoz ZeSplash 2 CzarnyMyKronozAktualna Cena
2Garmin Forerunner 25 CzarnyGarminAktualna Cena
3Pebble Steel Matte CzarnyPebbleAktualna Cena
4Pebble Original CzarnyPebbleAktualna Cena
5Fitbit Blaze S CzarnyFitbitAktualna Cena

W tym przedziale cenowym warto postawić na Polskie produkty, takich firm jak Goclever oraz Kruger&Matz. Polskie firmy w żadnym stopniu nie odbiegają od czołowych producentów, a nawet pod wieloma względami przodują na rynku wearables. Poza tym smartwatche od Polaków odznaczają się świetnym designem, który z pewnością znajdzie wielu miłośników gadżetów ubieralnych.

Czym się kierować przy zakupie?

Poza ważnymi elementami specyfikacji takimi, jak pojemność i długość trzymania baterii, rozmiar i typ wyświetlacza, procesor i pamięć wewnętrzna i operacyjna, równie ważny jest design. Należy zwrócić uwagę również na system operacyjny i jakość użytych materiałów. Poza tym, warto wybrać urządzenie z odpowiednią normą IPXX, która gwarantuje nam wodoodporność sprzętu. Smartwatch, tak jak zwyczajny czasomierz, musi się podobać. Taka jest jego główna rola. Wybieraj inteligentne zegarki, które wpasują się w Twój styl i pamiętaj o tym, że nie zawsze chodzisz w dresie lub garniturze. Świetnie byłoby, gdyby smartwatch wpasował się w każdy strój.

1 Comment

  • Jagoda

    8 listopada 2016 at 23:50 Odpowiedz

    Miesiąc temu kupiłam synowi taki zegarek, jest zachwycony. Używa go na codzień i ja też się cieszę, że dałam radę wybrać dobry model i egzemplarz. Wydałam około 200 zł, więc naprawdę mało, patrząc na różnego rodzaju zestawienia.. Ale rzeczywiście nie trzeba wydawać dużo na tego typu sprzęt i właśnie się o tym przekonałam niedawno.

Post a Comment