Smartwatch do 300 zł

Smartwatch do 300 zł

Opinie o inteligentnych zegarkach, czyli smartwatchach, są bardzo podzielone. W czasie, gdy niektórzy z nas zamawiali Apple Watch czy Pebble w przedsprzedaży, inni twierdzili, że o wiele lepiej jest kupić sobie tradycyjny, trwały zegarek. Mimo opinii hejterów, smartwatche dobrze przyjęły się na rynku i coraz częściej można zobaczyć kogoś, kto nosi taki sprzęt. Ceny najtańszych urządzeń wynoszą około 300 złotych. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić smartwatcha do 300 złotych.

Smartwatch do 300 – czy warto?

W cenie około 300 złotych znajdziesz dobry smartwatch, oferujący ciekawe funkcje i system operacyjny, którego możliwości można rozszerzać, instalując na nim programy. Zegarek w tej cenie powinien oferować takie opcje, jak możliwość używania go jako telefonu, śledzenie ilości przebytych kroków i innej aktywności fizycznej i stosowanie go jako czegoś w rodzaju pilota do smartfona. Ta ostatnia opcja jest stosowana między innymi wtedy, gdy chcemy zmienić ścieżkę w odtwarzaczu.

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego sprzętu, musisz szukać sprzętu z wyższej półki cenowej. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup smartwatcha starszej generacji w niższej cenie. Ich ceny znacznie spadły, natomiast wydajność sprzętu zwiększyła się w niewielkim stopniu.

Ranking Smartwatch'y do 300 zł

Pozycja Smartwatch do 300 zł Producent Cena
1KRUGER&MATZ Fit OneKRUGER&MATZAktualna Cena
2Media-Tech ACTIVE WATCH MT849 CzarnyMedia-TechAktualna Cena
3Xblitz XFIT CzarnyXblitzAktualna Cena
4Garett G5 Garett-148 CzerwonyGarettAktualna Cena
5Garett G5 BiałyGarettAktualna Cena

Tanie zegarki wyposażone w ciekawe opcje są produkowane przede wszystkim przez mniej znanych producentów, takich jak Tracer, Manta, Kruger&Matz. O ile nie zależy Ci na napisie Samsung, Motorola czy Apple na obudowie zegarka, zakup dobrego smartwatcha w niskiej cenie będzie dla Ciebie bardzo łatwy. Co ciekawe, najtańsze smartwatche bez żadnego problemu łączą się ze smartfonami z systemem operacyjnym iOS jak i Android, natomiast te droższe, są dedykowane tylko do jednego systemu. Jeszcze gorzej jest na przykład w przypadku smartwatchy Samsunga, które potrafią się łączyć tylko z … modelami flagowymi tej firmy.

Smartwatch do 300 – jakie oprogramowanie?

Największą zaletą smartwatchy jest to, że posiadają system operacyjny podobny do tego, który można znaleźć w smartfonie. Dotykowy ekran jest niewielki i nie pozwala na zrobienie tak wielu rzeczy, jak smartfon, dlatego twórcy programów muszą tworzyć ich dopasowane opcje.

Większość smartwatchy ma system operacyjny Android lub iOS, jednak tanie wersje mają własne systemy operacyjne. To spore ograniczenie ich możliwości, dlatego, jeśli masz taką możliwość, wybierz smartwatch z Androidem. Dzięki temu po wejściu w sklep Google, będziesz mógł kupić aplikacje, które Cię interesują.

Smartwatch do 300 – jakie funkcje?

Jesteśmy pewni, że większość osób wolałoby zegarek wyposażony w lepszą baterię, niż w taki, który ma lepszą kamerę lub bardzo dużą rozdzielczość ekranu. Jeśli bateria działa po naładowaniu krócej, niż jeden dzień (co zdarza się nawet w najdroższych produktach), to korzystanie z zegarka jest mało komfortowe.

Krokomierz to niezbędny element wyposażenia dobrego smartwatcha do 300 złotych. Dzięki niemu możesz monitorować, jak dużo kroków zrobiłeś danego dnia. Bardzo przydaje się także pulsometr, który pozwoli zmierzyć, czy trenujesz z odpowiednią intensywnością.

Bardzo przydaje się także opcja alarmu – jeśli między smartfonem a zegarkiem odległość wzrośnie ponad określoną odległość, zostaniemy ostrzeżeni.

Niektóre zegarki stanowią jedynie dopełnienie do smartfona i muszą być z nim ciągle połączone. O wiele bardziej funkcjonalne są smartfony wyposażone w złącze na karty SIM, dzięki czemu można wykonywać połączenia telefoniczne.

Wiele tanich modeli smartwatchy oferuje aparat fotograficzny, jednak zarówno kadrowanie, jak i oglądanie zdjęć zrobionych takim sprzętem, pozostawia wiele do życzenia. Znacznie bardziej przydaje się opcja sterowania migawką smartfona za pomocą zegarka, co pozwala na zrobienie zdjęcia z nietypowej perspektywy.

Najważniejszą opcją, dla której kupuje się dobry smartwatch do 300 złotych, jest odbieranie powiadomień z telefonu. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie nie możesz wyjąć telefonu, wystarczy Ci szybkie zerknięcie na ekran zegarka. Od razu będziesz widział, czy masz jakieś powiadomienia na Facebooku lub nieodebrane połączenia telefoniczne.

Oprócz tych wszystkich opcji zwróć uwagę na najważniejszą kwestię – czy Twój zegarek Ci się podoba. Design pierwszych zegarków był bardzo słaby i przypominały one iPoda zamontowanego na pasku. Współcześni projektanci poszli w inną stronę i oferują dziś smartwatche, które przypominają wyglądem prawdziwe zegarki. Pamiętaj, że możesz zmienić obraz wyświetlany na ekranie smartwatcha, jednak jego obudowa pozostanie z Tobą aż do wymiany sprzętu na nowy. To bardzo ważne, gdy wybierasz zegarek do garnituru.

Dla sportowca dobrym rozwiązaniem będzie zegarek z wydłużonym ekranem, który śledzi naszą aktywność i wysyła informacje do odpowiednich aplikacji (RunKeeper, Endomondo). Dzięki temu mamy o wiele więcej motywacji do treningów. Naszym zdaniem, inteligentne zegarki będą ewoluowały właśnie w tym kierunku – zamiast dublować funkcje ze smartfona, zaoferują zupełnie nowe, własne opcje dotyczące aktywności fizycznej.

2 komentarze

  • gij

    16 września 2015 at 17:58 Odpowiedz

    spoko dzieki, a co myslisz o sony SW2 SILICON? kosztuje niecale 380 w promocji w gazetce, warto kupic?

  • Krystian

    23 października 2015 at 11:40 Odpowiedz

    Zawsze marzyłem o takim zegarku, który będzie czymś więcej niż tylko sposobem na odczytanie godziny. Nie wiedziałem jednak, że te zegarki mogą być nawet takie tanie. No, nie przypuszczałem. Teraz dokładnie przeczytam czego szukać i idę kupić swojego pierwszego smartwatcha!

Post a Comment